«Заплющіть очі і подумайте про свою мрію» – саме такою приємною вправою ми розпочали четверту лекцію «Школи змін». Цього разу учасників лекції чекала тендітна і красива жінка пані Наталія Піпа, яка вирішила перенести нас в ідеальний світ, світ наших мрій. Опісля попросила записати мрію кожного на листку і зберегти. А через декілька років переглянути її знову і побачити наскільки ми близько знаходимось до неї, чи може вже досягли, а можливо мрія вже не та – ми її удосконали, чи взагалі змінили іншою, більш суттєвою чи актуальнішою. Цікавий експеримент, правда? Але найголовнішим в нашій голові мало залишитись питання – а що ми робимо для здійснення цієї мрії, чи сидимо і чекаємо як вона впаде нам з неба, чи кожного дня меншими чи більшими кроками робимо її реальністю в нашому житті.

Звичайно, не обійшлось і без розповіді заповітної мрії пані Наталії. Вона виявилась і простою в розумінні і надскладною у втіленні. А мрія звучала так «Я хочу бути всюди і завжди гордою, що я з України, і при поїздці закордон мені не співчували, а заздрили тому”. Так була визначена ціль і заради неї пані Наталія працює кожного дня – чудово поєднує свою роботу фандрайзера в Навчально – реабілітаційному центрі “Джерело” м. Львова і засновника Громадської організації «Кращий Сихів». Ще починаючи з юнацьких років, коли Наталя була в НСОУ “Пласт” вона зрозуміла, що зміни починати треба з себе. Якщо ти хочеш, щоб шось змінилось біля тебе, не достатньо тільки прийти і сказати, що це погано і воно вам не підходить, треба запропонувати варіант, як ти хочеш це бачити і допомогти його втілити.

Саме з таким підходом до справи пані Наталя підійшла до найголовнішого на сьогоднішній день проекту “Кращого Сихова” – заборони забудови скверу “Червоної Калини 109” і повної його реконструкції в чудову зону відпочинку як для дітей так і для дорослих. А все почалось дуже просто – мешканці сусідніх будинків побачили, що хочуть незаконним методом забудувати єдиний сквер, де можна спокійно погуляти з дітьми в їхньому районі і зрозуміли, що якщо не вони самі, то ніхто інший цього не зупинить. Розпочали з протестів і звернень до всіх владних структур району, долучили медіа для розголосу питання, і на них звернули увагу. Але розуміли, що одними мітингами вирішити проблему не вдасться і тоді почали розробляти свою ідею бачення скверу. Активістів знайшлись і серед архітекторів, які створили проект нового скверу, і серед простих мешканців району, які взялись від розрахунку кошторису витрат на перебудову до вивчення усіх бюрократичних моментів для отримання фінансування для змін.

Так по маленькій цеглині кожен додався і всі відчули, які вони разом можуть бути сильні, і як наперекір стереотипам, що все вирішають великі гроші, саме вони, прості мешканці-активісти кожного дня роблячи кроки до своїє мрії вирішують багато складних на перший погляд проблем у створенні навколишного благоустрою.

Також одним із бажань пані Наталі та громадського обєднання «Кращий Сихів» є те, що цей сквер став пілотним проектом для всього Сихова та загалом Львова, і дуже сподіваються що знайдуть однодумців і серед нашої молоді школярів і студентів.