«Як обрати роботу своєї мрії?» – з таким цікавим і водночас важливим питанням ми прийшли до учнів 10-11 класів на другій лекції в рамках проекту «Школа змін». І це питання насправді є дуже важливим, адже від того, що робить людина, чи до вподоби їй власна професія, з яким настроєм вона йде на роботу, залежить дуже багато. Це і знання, які вони одержують, і змога зайняти власну нішу у суспільстві, і рівень статків, і перспектива професійного зростання. Цей перелік можна продовжувати і далі, але висновок один: до рішення про майбутню спеціальність слід підходити дуже серйозно і відповідально. І чим раніше вибір на користь тієї чи іншої професії зробить людина, тим легше їй буде реалізувати свою мрію у майбутньому. А для наших слухачів майбутнє зовсім не за горами, оскільки вже через рік чи два перед ними постане важливе питання з вибором ВУЗу чи іншого навчального закладу, який допоможе в здобутті цієї роботи–мрії.

Тому на допомогу для учнів ми запросили виступити з своєю теорією ідеального вибору професії лектора Тараса Добоша, керівника рекрутингового відділу відомої української ІТ компанії «SoftServe», який не тільки займається справою, яка приносить йому задоволення, а й за дуже невеликий проміжок своєї кар’єри зміг здобути чудових результатів в обраній професії.

Дуже цікавим і надихаючим для слухачів було в першу чергу те, що ще 8 років назад Тарас і сам сидів на місці випускників в тому самому залі і так само не міг визначитись, якою має стати робота його мрії, адже він теж випускник школи-ліцею «Оріана» і дуже пишається цим.

Тарас спробував відвести дітей від загальноприйнятого стереотипу, що успішна робота це завжди високооплачувана, оскільки він вважає, що в першу чергу робота повинна приносити задоволення, а достойна фінансова винагорода йде слідом, оскільки коли ти віддаєшся справі, вона обов’язково стає успішною.

Лектор змусив дітей задуматись над тим, щоб вони готові були робити до кінця свого життя безкоштовно, якою роботою вони б могли займатись тільки в своє задоволення, знаючи що за це не принесе їм ні копійки. І бажаючі слухачі змогли помріяти хто про рибалку, хто про подорожі, хто про піклування над дітьми, яке дає їм таке задоволення. Він запропонував дітям згадати про свої хобі, оглянутись навколо своїх друзів і однокласників і згадати в чому він найкращий, не подібний на інших, унікальний, який предмет в школі подобається найбільше, де хочеться спробувати свої сили і потенціал. Цими простими питаннями визначити, яка саме професія зможе задовольнити всі ці захоплення і дасть можливість проявити себе сповна. Пізніше, зважити всі плюси і мінуси вибору, та при можливості дізнатись якнайбільше про вибраний фах, а й навіть спробувати домовитись про стажування по вибраному напрямку. Після зібрання всієї інформації і стане зрозумілим, які плюси та мінуси у тебе на папері, і лише тоді потрібно сміло збирати документи, готуватись до вступних тестів і подаватись в обраний ВУЗ.

Тарас привів приклад з власного життя, як ще будучи студентом в університеті на 3 курсі він зрозумів, що професія, яку він здобуває не відповідає тому, в чому він себе хоче проявити, тому він почав шукати себе – вступив в молодіжну організацію, де перед ним поставили завдання знайти людей для проекту і він це робив дуже успішно, з завзяттям і задоволенням, і головне безкоштовно. Саме в той період він зрозумів що це те, чим він міг би займатись постійно, те, що приносить йому задоволення, а згодом і знайшов роботу рекрутера, де за його хобі спілкуватись з людьми почали платити гроші. Звичайно, він на цьому не зупинився, почав розвиватись в своїй сфері, вивчати англійську мову для кращого комунікування з партнерами і досі розвивається, тому стрімко іде по кар’єрній драбині компанії своєї мрії.

Тарас показав слухачам, що навіть при першій помилці вибору напрямку діяльності, ніколи не пізно все змінити, піти туди де тобі подобається, робити те, що умієш найкраще, бо воно робиться з легкістю і задоволенням, головне не зупинятись в розвитку і не стояти на місці. Можна робити помилки, але при тому набиратись неоціненного досвіду, який допоможе в майбутньому, головне не «ставати на граблі» двічі, дуже чогось хотіти і мріяти, але не зупинятись лише на мріях, а йти і брати те, що ти хочеш.

«Роби те, що любиш і люби те, що робиш» – головна цитата Тараса Добоша, в думках з якою я з натхненням вийшла з лекції.