П’ята лекція «Чому варто не боятися, а робити свій вибір» у рамках проекту Школа Змін відбулася у школі-ліцеї «Оріяна», що на Сихові. Лектор – Назар Грищук, спів-засновник анти-кафе ComeIn, поділився свої досвідом та думками щодо труднощів вибору.

Для 10-11-класників, які стоять на порозі вибору у власне життя стоїть чи не найважче питання саме зараз. Вибір професії це не просто питання – це вибір майбутнього. Вибір майбутнього навчання, середовища, практики, ділових зустрічей і звичайно доходів. Багато випускників керується останнім фактором, помноживши його на престижність професії. В результаті, їх шлях до успіху виявляється не таким легким, як здавалось на перший погляд. Дуже важливо переконати випускників, що вибір повинен бути саме їхнім, а не батьків, друзів чи вчителів. Адже якщо людина відчуває потребу щось змінювати, то мабуть щось її не влаштовує в реальності. Саме тому зміни необхідні, бо без них рух вперед неможливий.

Назар також розповів, як він прийняв рішення піти з престижної ІТ-компанії. Пропрацювавши 3 роки у перспективній компанії та маючи хорошу роботу, він вирішив звільнитись і попрацювати над створенням простору, де можна поділитись ідеями та розвиватись. Команда ентузіастів створила анти-кафе ComeIn всього за 4 місяці! Назар переконав, що головне – щире бажання працювати і розвиватись, а ресурси знайдуться. Їхній команді вдалося знайти інвесторів, друзі дизайнери з задоволенням попрацювали над інтер’єром, а успішні ресторатори з задоволенням поділились досвідом і дали цінні поради. Проект ComeIn успішно працює і розвивається вже 7 місяців, ставши простором, де можна поділитись ідеями, проводити тренінги та майстер-класи, а разом з ним розвивається і Назар – подорожує, знайомиться з новими цікавими людьми і насолоджується своїм життям, а саме головне – не боїться робити свій вибір до здійснення своїх мрій.